Okna i Profile

Profil okna to w skrócie konstrukcja, która trzyma szybę. Składa się z ramy, ościeżnicy, listw przyszybowych, profili łączących itp. To najważniejszy element całego okna, decyduje w dużej mierze o tym, czy okno ma dobre właściwości termoizolacyjne (trzyma ciepło), zabezpiecza przed niepożądanymi gośćmi (np. w oknach antywłamaniowych) oraz czy spełnia walory estetyczne (np. profile kolorowe).

Profile różnią się od siebie rozwiązaniami konstrukcyjnymi, rodzajem wzmocnień,  położeniem uszczelek, rozwiązaniami wentylacji i odwodnienia, wyglądem estetycznym oraz ilością komór. Na rynku obecnie najbardziej popularne są okna 5 i 6 komorowe, które zastąpiły 3 komorowe profile popularne kilka lat temu.

Profile proste różnią się od okrągłych przede wszystkim estetyką. Proste są bardziej tradycyjne i pasują do obiektów opartych o wiele kątów prostych. Okna okrągłe wykorzystuje się często w budynkach o bardziej niekonwencjonalnym wyglądzie. Oba rodzaje profili mają swoich licznych zwolenników.

OKNO TYPU „AD” BEZ USZCZELNIENIA ŚRODKOWEGO

Uszczelnienie „AD” ( Anschlag Dichtung ) jest to system uszczelnienia składający się wyłącznie z dwóch uszczelek przylgowych tzw. przylgi zewnętrznej i przylgi wewnętrznej

 

 

 

 

OKNO TYPU “MD” Z USZCZELNIENIEM ŚRODKOWYM


Uszczelnienie „MD” ( Mittel Dichtung ) jest to system uszczelnienia składający się z trzech uszczelek przylgowych. Oprócz przylgi zewnętrznej i wewnętrznej występuje dodatkowe uszczelnienie w części środkowej styku ramy ościeżnicy i skrzydła okiennego.

 

 

 

 

Top